Ana Sayfa
Balık Al
Nasıl Satın Alınır ?
Üye İşyeri Girişi
Arama
Sepetim

     Balık Reyonu
     Donmuş Ürünler
     Kabuklular
     Kurutulmuş Ürünler
     Yetiştirme Balıklar
     Marinatlar
     Günlük Taze Balıklar
     Yöresel Otlar
     Mezat * Yeni
      Güvenli Alışveriş

Balıkpazar.com'a
Sık Sorulan Sorular

Balikpazar.com,doğuşunun bu ilk gününde,bu bölümde deniz ürünleri ile ilgili 20 yıllık tecrübesini paylaşacak sizlerle,sonrası sürprizlerle dolu.
Balikpazar.com,daha bebek,ancak tecrübe oldukça eski.Büyüyecek sizlerle.
Deniz ürünleri alırken nelere dikkat etmeli?Hangi dönemde hangi balık yenir?Hangi balıklar daha kalitelidir,balıkta kalite ölçüsü nedir?gibi ve buna benzer konular.Devamında belki geliştiririz kendimizi de tariflere mariflere gireriz?!

  Balığın tazeliği nasıl anlaşılır ?

solungaçlar parlak ve kırmızı,gözler canlı parlak ve tümsek(içe çökmüş olmayacak),etine parmak ucuyla hafifçe bastırıldığında sert ve derinin parlak görünümde olması gereklidir.


  Balıkpazar.com daki balıklar nekadar tazedir ?

Balikpazar.com daki balıklar,alındığı ilk gün satışa çıkar ve o gün alıcıya ulaştırılmak üzere kargo ya teslim edilir.O gün itibarı ile satılmayıp kalan balıklar,yıllardır olduğu gibi büyük şehirlerdeki balık mezatlarına gönderilir.İşte bu yüzden,almış olduğunuz balığın tazeliği hakkında hiçbir kuşkunuz olmasın.
Aynı şekilde yetiştirme balıklarda da günlük hasatı yapılmış balıklar satışa çıkar.Sağlıklı bir şekilde paketlenmiş ürünün kapağı ilk kez alıcı tarafından açılır.


  Günlük balıklar bölümünde neler bulunmaktadır?

Her gün sabah saat 08:00 itibarı ile,balık toplama işini yapan ekibimiz,toplama aracımız ile yola çıkar.Balıklarını satın aldığımız anlaşmalı teknelerin geldiği limanlarda,tekneler karşılanır.Balıklar tür ve kilolarına göre,satın alınır.Anında görüntüleme cihazı ile görüntülenir,mail yolu ile ana bilgisayarımıza gönderilir.Herbir görüntü bu aşamada fiyatlandırılır ve o andan itibaren satışa çıkar.İşte “günlük taze balıklar”kategorimiz.


  Donmuş balıklar bölümünde neler bulunmaktadır?

Ürünlerin,yüksek kalitede ve bol olduğu dönemlerde toplanmış,farklı üretim ve işleme teknikleri ile hazırlanmış,yerli ve ithal olarak gruplandırdığımız,ham üretim,yarı mamül üretim veya direkt kullanıma hazır ürünlerin bulunduğu,bölümdür.


  Balıkpazar.com'dan balık almak nekadar güvenlidir?

Ürün açısından değerlendirdiğimizde, sorunun cevabından önce bilinmesi gereken en önemli konu;balık denizden çıktığı andan itibaren hızlı bir şekilde bozulmaya başlar.Bu hızı yavaşlatmanın kuralları:Balık alındığı andan itibaren mümkün olduğunca hızlı bir şekilde,HAVA İLE TEMAS ını en aza indirmek,BUZLAMA ile vücut ısısını 0-+2 c ye düşürmek,SOĞUTUCU cihaz bulunan araç ile nakletmek,satışı gerçekleşen ürünü aynı hassasiyetle köpük kolilere aktarmak ve alıcıya ulaştırmak.Piyasada minimum,48 saat içerisinde,açık kasalarda tüketiciye ulaşan ürün,balikpazar.com da maximum 24 ile 48 saat içinde(kargo programı dahilinde),köpük kolilerde direkt sizlere ulaşır.Ne kadar güvenlidir,Detaylı bilgi için,güvenli alışveriş'i tıklayın.

 

  Ürünü nasıl satın alacağım ve kaç günde bana ulaşacak?

Balikpazar.com da,üyelik işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra,seçmiş olduğunuz ürünler ve miktarları belirleyip,”Sepetim” e atıyorsunuz.Sonrasında sitemiz,size ödemenin miktarını belirliyor.Ödeme işlemini gerçekleştirmenizin devamında sitemiz,kredi kartı ve hesaplarınız dışında,girdiğiniz tüm bilgileri otomatik olarak bize bildiriyor.İşleminiz gerçekleşmiştir.
Satın almış olduğunuz ürünler,gerekli şekilde hazırlanıp kargo ya teslim edildikten sonra,tarafınıza bilgi mesajı gelir.Kargo programı dahilinde ürün veya ürünler,1. veya 2.iş günü sonunda size ulaşır.Daha hızlı teslimat için VIP kargo veya ŞUBE teslim,tercihlerinizi balikpazar.com'a bildirmeniz yeterli olacaktır.


  Ürün siparişi verdim, ödemeyi yaptım, kargo ulaşmadı. Ne yapmalıyım ?

Öncelikle ürünleriniz,kargoya teslim edildikten sonra,kargonuzun varış süresi,şubesi ve fatura no'su gibi bilgiler,bilgi mesajı ile tarafınıza ulaşır.Buna rağmen verilen süre içerisinde kargonuz hala ulaşmadı ise mutlaka “bize ulaşın”.


  Sipariş verdiğim balık bana ulaştı fakat sitedeki gibi çıkmadı ne yapmalıyım ?

Çok düşük bir ihtimal dahi olsa,paketlemede oluşabilecek bir hata veya kargo esnasında oluşabilecek sorunları bizimle paylaşmanız yeterli olacaktır.Ürünler hem balikpazar.com hemde kargo firmalarının güvencesi altında,sigortalıdır.


 
     

Anasayfa    Balık Al    Nasıl Satın Alabilirim ?    Kargo Anlaşmalarımız    Güvenli Alışveriş    Ödeme Seçenekleri    Müşteri Kartı Talebi    Sık Sorulan Sorular  

Hakkımızda    Arama    Site Haritası    Bize Ulaşın

Türkiye'nin Tek Online Balık Alışveriş Merkezi © Copyright 2010 - 2011 Ayazlar Gıda LTD. ŞTİ. Her Hakkı Saklıdır.